Lepší život kdekoli

Lepší život kdekoli

Tak schválně, co myslíte, kde myšlenka chytrého plotu vlastně vznikla? Ano, správně. Při práci na zlepšování kvality života ve veřejném prostoru. Přemýšlíme dnes a denně, jak lidi propojovat a spojovat v současné čím dál více odosobněné době. Veřejný prostor má nad sociálními vazbami absolutní moc. Umí totiž stejně dobře spojovat i rozdělovat. 

Moduly pro veřejný prostor

Stojan na kola

  • Stojan na kola

Protože nejste zrovna Peter Sagan a jezdíte vlastně na kole hlavně po městě (což je skvělé!), musíte si na kole taky odpočinout, že? To my všichni. Když ale narazíte na stojan na kola, není si kde sednout. A když je tu posezení, není kde opřít kolo. Potom opíráme kola o lavičky a sedíme na stojanech. Umíte si představit posezení se stojanem na kola v jednom? To není fantazie .)

Více informací

Kontejnery na odpad

  • Kontejnery na odpad

Třídíte? Tak to je správně! Žlutá jsou plasty, modrá papír a zelená? Doma máme koše na tříděný odpad už dávno, ale vkusné a funkční koše na tříděný odpad ve veřejném prostoru prostě chybí, nemyslíte si?

Decentní madlo, funkční kování, velký objem košů.

Více informací

Svačinárna

  • Svačinárna

Nejvíc nám chutná na čerstvém vzduchu, to je jasná věc. Proto máme tak rádi pikniky a grilovačky. Přátelé, posezení, hezké počasí a spousta jídla. To je jako kompozice z reklamy na štěstí, že?

Mít takové zákoutí v městském parku, stály by se na něj fronty. 

Více informací

Kuřárna

  • Kuřárna

Na kouření je pozitivní jediná věc, a to socializace. Půjčujeme si zapalovače, schováváme se spolu pod okapy, rozdáváme si cigarety. Veřejný prostor je potom ale plný nedopalků, obalů od cigaret a spálených sirek. Posadíme kuřáky společně k popelníku. Pohodlné posezení, vyměnitelný popelník, funkční kování. A máte kuřáky pod kontrolou na jednom místě .)

Více informací

Gril

  • Gril

Společné grilování v městském parku je u nás mladých běžné. Ale co když nemáme přenosný gril? A co když je veřejný gril v parku? Sbalíme deku, holky, děti, jídlo a jdeme.

S prvním soustem pochopíte, že jsme navrhovali gril s láskou k jídlu. Bezpodmínečně. Povrch pro úpravu jídla vyrábíme z cortenu anebo subtilního betonu. Deska je tepelně izolovaná.

Více informací