Kde se vzala AITAA?

Kde se vzala AITAA?

Co má společného reklamní agentura, autobusová zastávka a plot na vaší zahradě? Zdánlivě nic moc, ale právě tyto věci spojuje příběh značky AITAA. Příběh, který pomalu míří ke šťastnému konci. Nebo příliš předbíháme?

Ven z komfortní zóny

Když máte zajetou reklamní agenturu v Praze, která vám slušně funguje 15 let, už byste se vlastně nemuseli za ničím honit. Právě v takové situaci byl Michal Roman, ale jak to tak bývá, přestávalo ho to naplňovat. Toužil po něčem hmatatelnějším, užitečnějším, z čeho by měl dobrý pocit. Chtěl to prostě posunou dál. Už dlouho se zajímal o design a architekturu, a to jej nasměrovalo.

Detail ocelového ohniště v betonovém zahradním stole

Michal se odstěhoval na venkov, do Moravského Slovácka a založil firmu Blank Page. S tou navrhujeme a vyrábíme individuální architektonická řešení do soukromého a veřejného prostoru. Na začátku byl ale na všechno sám a dřel od rána do večera (na tom se moc nezměnilo). Po nějaké době v oboru si musel přiznat: „S tím veřejným prostorem je to pořádně zapeklité!“

Vesnice do naha!

V Blank Page vyrábíme přístřešky pro autobusové zastávky, posezení, hřiště…a tak nám samozřejmě nemohlo uniknout, jak se zachází se společným prostorem na vesnicích a v malých městech. Krásný a nevyužitý prostor, ale tolik byrokracie a tak málo finančních prostředků!

Realizace odpočinkové zóny pro Eon v Českých Budějovicích

Rozpoutala se diskuze. Nejdřív v Michalově hlavě, potom nakazil všechny okolo a nakonec začal diskutovat se starosty a zastupiteli. Výsledek? Je to jejich bezhlavá iniciativa (vinou nevědomosti) a nechuť aplikovat ve veřejném prostoru jakékoliv funkční prvky a principy. Ať pomocí architektury, veřejné stavby, nebo jenom díky pravidelným kulturním akcím.

A tak vznikl projekt Nahá vesnice. Pomáhá změnit veřejný prostor na vesnicích tak, aby se v něm opravdu žilo, a žilo se lépe. Tak jako tomu bylo dřív. Analyzujeme, ptáme se obyvatel, co jim chybí a připravujeme konkrétní řešení. Ta umíme samozřejmě i vyrobit. Instalace objektů probíhá často za pomoci spoluobčanů, což je další skvělý prvek. Je to ideální důvod pro setkávání sousedů – takový teambuilding. Navíc se ušetří značná část nákladů za montáž.

Prokletí zahrad satelitních

Z našeho tažení za lepší veřejný prostor na vesnici se mimoděk vylouplo další poznání: Satelitní města rostou, jako houby po dešti!

Mladé rodiny míří na okraj města, nebo na vesnici, domy se staví rychle, efektivně a metry pro zástavbu nejsou nazbyt. Takový dům má většinou jen malou, téměř nevyužitelnou zahradu. Typicky zaplněnou nějakým zahradním nábytkem, grilem, nebo dětským hřištěm. Navíc neposkytuje moc soukromí, protože od sousedů vás dělí jen pletivo.

Jaká je pak přidaná hodnota domu, oproti bytu?!

Aj ta AITAA

A tady, jak už asi tušíte, vstupuje do příběhu AITAA. Inteligentní systém plotních modulů (nejen!) pro zahrady s nedostatkem místa. Prostě Chytrý plot, který vás nadchne svou multifunkčností, variabilitou a skvělým designem. Navíc si jej můžete postavit sami. 

Vymysleli a připravili jsme celou řadu modulů – třeba Sedák, Fitko, Truhlík, Pelech, nebo Sušák. A na řadě jsou další, posouváme to stále dál.

Jak daleko to nakonec bude, se uvidí. Nadšení a píle nám rozhodně nechybí! Věříme, že místo nehezkých pletiv, plachet a příček bude v mnoha zahradách brzy hrdě stát AITAA.

I na malé zahradě umíme hrát velké divadlo

A spousty dalších přidaných funkcí, podívejte se do našeho katalogu produktů.

Děkujeme!
Tým AITAA

Fotogalerie