Jak(ou) jsme zanechali stopu na
veletrhu For Arch 2019

Jak(ou) jsme zanechali stopu na </br>veletrhu For Arch 2019

Že letos budeme prezentovat na For Arch jsme se rozhodli na jaře. Ale nejen proto, abychom představili chytré ploty AITAA. Chtěli jsme celý projekt zase posunout o něco dál. Chtěli jsme z toho vymačkat všechnu šťávu. Povedlo se?

„Posunout to dál“ je naše motto, kterým se bez výhrad řídíme. „Posuň to o kus dál“ zní od Michala, když Ondra skicuje a to samé slyší kluci ve výrobě, když připravují prototypy. Všichni moc dobře víme, že musíme dělat totéž. Neustálý posun kupředu ve všech oblastech je naprosto zásadní. Jsme o tom přesvědčeni.“

Nevídaný stánek

Naším hlavním (a nelehkým!) cílem bylo navrhnout a postavit zcela nevšední expozici. Tak nevšední, aby se u nás zastavil každý kolemjdoucí. Splnit takový cíl je složité hned ze dvou důvodů:

Za prvé proto, že na veletrhu je velké množství vystavovatelů a někteří z nich mají expozice opravdu velkolepé.

Za druhé proto, že „nevšední expozice“ musí odpovídat nevšednosti podle Michala. Je to vlastně až třetí (v lepším případě) verze návrhu. Přitom nám už první verze přišla nevšední až až! Naštěstí máme opravdu šikovnou designérku Míšu, která nakonec dokázala Michalovi představy přenést na pomyslný papír.

Jak to dopadlo, posuďte sami:

Jestli se Vám expozice líbí, nebo ne, je asi otázka vkusu. Víme ale určitě, že se u našeho stánku nakonec zastavil opravdu každý, kdo šel okolo. A to byl první velký úspěch!

Překvapení uvnitř

Všem, kteří se do tajemství slibujícího stánku vydali se naskytla podobná scéna:

Obchodní zástupce Marian se s hlasitým smíchem houpe na jednom z našich modulů jménem HOUPÁK. Je to bytelná a elegantní houpačka, kterou lze vyklopit ze stěny modulu. Měly by se na něm houpat hlavně děti! Ale není zkrátka lepší způsob, jak demonstrovat, že HOUPÁK opravdu něco vydrží. Marian má prostě vytříbené obchodní praktiky.

Kromě HOUPÁKU jsme na veletrhu představili další tři moduly: PELECH, TRUHLÍK a SEDÁK. Moduly jsme postavili pěkně do čtverce, aby si je mohl návštěvník obejít, detailně prozkoumat a vyzkoušet.

Modul TRUHLÍK se těšil největší pozornosti žen, které obdivovaly živé kapradiny a zajímalo je „kam že nám odtéká ta voda?“ Odtéká samozřejmě dolů – díky otvorům v rohu květináče a vsákne se do trávníku. No a na zimu truhlíky jednoduše zaklopíte do stěny plotu. Šikovné, že?

V PELECHU jsme pro změnu ubytovali kočku…ŽIVOU KOČKU! Kocour Adolf měl samozřejmě ještě větší úspěch než kapradí, ale jako správná celebrita se tím nenechal rozhodit. Užíval si svůj stylový pelech a vypadal spokojeně. Přesně podle zadání! Po veletrhu jsme jej s radostí jmenovali zástupcem PR ředitele.

Modul SEDÁK plnil také svoji úlohu. Sloužil jako posezení pro naše hosty, kde si každý mohl popovídat s týmem AITAA a dát si něco dobrého k pití.

Z reakcí návštěvníků bylo znát, že náš netradiční stánek i inovativní chytré ploty rozhodně budí pozornost. To nám ale nestačilo!

To nejlepší na konec

Třešnička na dortu, která naši účast posunula o kus dál nakonec přišla. S chytrými ploty AITAA jsme Vyhráli GRAND PRIX For Arch 2019 za nejlepší exponát.

Každý, kdo šel kolem si náš stánek zapamatoval (a dost možná se mu o něm ještě večer zdálo), takže máme splněno. Můžeme si tedy s klidným svědomím říci:

Posunuli jsme to zase o kus dál!

Děkujeme všem kolegům, účastníkům, porotě i kolemjdoucím. Veletrh byl super, ale teď už zase pilně připravujeme další překvapení.

Děkujeme!
Tým AITAA

Fotogalerie