Časté dotazy

Jaké jsou rozměry jednotlivých modulů?

Standardní rozměr modulů je 2 x 1,8 m (šířka x výška).
Ve výjimečných případech je rozměr atypický, např. u modulu Pergola, jehož rozměry jsou z důvodu zajištění plnohodnotné funkčnosti 3 x 2,2 m (šířka x výška).

Standardní rozměr balkonových modulů je 0,9 x 2 m (šířka x výška).

Všechny naše moduly mají vždy hloubku 30 cm, u balkonových zástěn se závěsnými prvky je hloubka pouhých 6 cm.

Z jakého materiálu je konstrukce?

Kovová konstrukce je vyrobena z ocelových profilů a standardně ošetřena žárovým zinkováním.

Z jakého materiálu je pohledová část modulu?

Zvolili jsme sibiřský modřín, který je díky vysokému obsahu pryskyřice dostatečně odolný proti povětrnostním vlivům, takže nutně nevyžaduje žádnou povrchovou úpravu a časem získá přirozenou patinu.

Na přání zákazníka jsme schopni moduly ošetřit voskem, olejem, lazurou či jiným způsobem.

Jaká je životnost sibiřského modřínu?

Z dlouhodobých zkušeností se sibiřským modřínem v severských zemích, kde se používá na terasy, podlahy nebo fasády domů, lze říci, že materiál bez povrchové úpravy vydrží několik desetiletí.

Jak se o plot starat?

O dřevo bez povrchové úpravy se nemusíte nijak starat. V případě povrchově ošetřeného dřeva vám doporučíme přípravek a dodáme návod jak často a jakým způsobem dřevo udržovat.

Rošty ošetřené lazurou je potřeba natřít přibližně jednou ročně, podle typu přípravku. Moduly ošetřené olejem a voskem přibližně dvakrát za rok.

Jak vypadá zadní strana modulu?

Standardně vypadá jako modul Bez. V případě ekonomicky výhodnější sousedské varianty, obsahuje takovou funkci, kterou si zvolí váš soused.

Jaká je možná barevná varianta modulu?

Varianty barevného zpracování jak dřeva, tak kovové konstrukce záleží na konkrétním přání zákazníka. Dřevo lze voskovat, olejovat, lazurovat, mořit do žádaného odstínu. Kovová konstrukce je ve standardním zpracování pozinkovaná a na přání lze zvolit jinou barvu dle barevné škály RAL.

Jakým způsobem se plot sestavuje a jakým způsobem se kotví?

Moduly dodáváme jako stavebnici (rošty jsou již smontované) včetně podrobného návodu na sestavení a příslušného nářadí. Kotvení modulů je možné na betonové patky.

Je možné modul ukotvit ke zdi?

Ano, je. Tuto variantu je nutno předem zapsat do objednávky.

Je na plot potřeba stavební povolení?

Ne, na stavbu plotu není potřeba vyřizovat stavební povolení. V případě modulů do 2 m výšky není potřeba ani územního souhlasu. Pokud však plot sousedí s veřejným prostranstvím nebo je vyšší než 2 m, je potřeba získat územní souhlas.